STRONA GŁÓWNA O NAS Laminine LAMIDERM WSPÓŁPRACA Rozwój KONTAKT Strefa Partnera
Header Photo

Niezbędna Profilaktyka

Nie jestem lekarzem i wielu z nas też nimi nie są. Nie mamy prawa leczyć innych. Tylko lekarze, po latach nauki, posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie mają prawo leczyć. Ale chcemy być zdrowi, chcemy rodzić zdrowe dzieci i mieć energie na realizacje swoich planów. Każdy człowiek chce być zdrowy.

 

Dlaczego więc tak niewielu z nas może pochwalić się doskonałym zdrowiem?

 

Codziennie ukazują się na świecie tysiące nowych, różnorodnych, na pozór udoskonalonych artykułów spożywczych. Niemniej liczba chorób rośnie w zastraszającym tempie z roku na rok – pojawiają się nowe i nikomu dotąd nieznane… powracają choroby dawne, które ludzkość zdążyła już zaliczyć do pokonanych na zawsze. Im więcej człowiek dokłada starań, by zwalczyć choroby, tym więcej ich powstaje.

 

A może szukamy zdrowia nie tam, gdzie należy?

 

  • Dlaczego ludzie chorują?
  • Jak zregenerować organizm i zachować utracone zdrowie?
  • Dlaczego przychodzą na świat chore dzieci?
  • Co powinniśmy zrobić, by nasze dzieci i wnuki tryskały zdrowiem ku radości rodziców?
  • Jakie czynniki decydują o naszym zdrowiu?

 

Dane statystyki światowej mówią, że 10% ludzi umiera ze starości, 20% - wskutek nieszczęśliwych wypadków i aż 70% - w wyniku rozmaitych chorób.

 

Naturalne starzenie się i nieszczęśliwe wypadki wymykają się naszym wpływom, ale na główną przyczynę zgonów, by zapobiegać chorobom w sposób konkretny, jesteśmy w stanie wpłynąć.

 

Nasze zdrowie w 90% zależy od nas.

 

Człowiek zawsze był i pozostanie kowalem własnego losu. Proces uzdrawiania zaczyna się od uświadomienia sobie faktu, że człowiek sam stanowi przyczynę swego stanu i tylko sam może i powinien zmienić go na lepszy. Każdy z nas potrafi nie tylko pozbyć się choroby, ale również stworzyć i zbudować swoje prawdziwe zdrowie.

 

Ludzie chorują, cierpią przez całe życie i umierają przedwcześnie, nawet nie dowiedziawszy się przyczyny swych dolegliwości.

 

Chcąc zapewnić sobie mocne zdrowie i zachować je jak najdłużej, trzeba zdobyć podstawową wiedzę o tym, co należy w tym celu robić.

 

Nasz organizm ciągle narażony jest na:

- zgubne wpływy ekologii,

- niskiej jakości pożywienie i błędy dietetyczne, oraz

- stres.

 

Cisi zabójcy

 

Radiacja, pestycydy, toksyny, metale ciężkie w wodzie i powietrzu - groźne czynniki zanieczyszczenia na świecie. Niedostrzegalne, niesłyszalne, nie mają ani smaku, ani zapachu. Wraz z pożywieniem, wodą i powietrzem przedostają się do naszej krwi, porażają i niszczą cały organizm człowieka, prowadząc do przedwczesnej śmierci.

 

Żywą przyrodę i człowieka systematycznie niszczą szkodliwe odpady przemysłowe, oraz inne skutki współczesnej gospodarki, a jednym z głównych czynników decydujących o zdrowiu człowieka jest jakość pożywienia i sposób odżywiania.

 

Nasz organizm - złożony mechanizm biochemiczny, który wymaga codziennego zaopatrzenia w niezbędne substancje odżywcze. Dla zachowania dobrego zdrowia, potrzebne nam są białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, minerały, aminokwasy i niezastąpione kwasy tłuszczowe.

 

Niedobór którejkolwiek z tych substancji może stać się powodem rozmaitych zaburzeń czynności organizmu i prowadzić do wszelkiego rodzaju chorób – od niegroźnych aż do śmiertelnych. 

 

Często zdarza się nam słyszeć, że dawniej nikt nie zażywał dodatkowo żadnych witamin i minerałów, a ludzie żyli dłużej. Oczywiście, to prawda!

 

Hipokrates kiedyś powiedział wspaniałe słowa: „Nasze pożywienie powinno być lekarstwem, a nasze lekarstwo – pożywieniem”. 

 

Nie zapominajmy jednak, że dzisiaj nasze gleby zubożały w składniki mineralne – zawierają zbyt mało jodu, selenu, żelaza, cynku, chromu itd.. Środowisko naturalne jest ogromnie zanieczyszczone, napromieniowane i skażone chemią. Produkty spożywcze są poddawane obróbce i straciły swą wartość biologiczną.

 

Na placach targowych i w sklepach kupujemy świeże owoce i jarzyny, ale jaka jest prawdziwa cena tej „świeżości”? Na przykład w ziemniakach pod koniec okresu przechowywania zostaje najwyżej 8% substancji odżywczych. Byłoby naiwnością sądzić, że wraz z pożywieniem otrzymujemy wszystko, czego potrzebuje nas organizm.

 

Wiele witamin i minerałów zaczyna rozkładać się w momencie, gdy jarzyna lub owoc zostają zerwane. Długi okres przechowywania praktycznie sprowadza do zera wartość odżywczą produktu. Następnie, w trakcie gotowania potraw, większość pozostałych w produktach witamin ulega całkowitemu zniszczeniu. Wskutek tego nikt z nas nie otrzymuje obecnie wystarczającej ilości składników odżywczych.

 

Organizm człowieka jest w stanie produkować niektóre witaminy, ale nie potrafi wyprodukować ani jednego z minerałów. Nawet maksymalne dawki witamin nie poprawią naszego zdrowia bez zaopatrzenia organizmu w potrzebne mu makro- i mikroelementy.

W dodatku minerały odgrywają rolę biologicznych aktywatorów, niezbędnych do zapewnienia wszystkich funkcji organizmu. Witaminy i minerały powinno się zażywać kompleksowo, ponieważ przyswajanie jednego z nich częstokroć jest uzależnione od obecności innych.

 

Zmiany, jakie zaszły w ciągu ostatnich dziesięcioleci nie tylko w ekologii, ale także w dziedzinie odżywiania, wywierają bardzo niebezpieczny wpływ na nasze zdrowie. Spożywamy stanowczo za dużo tłuszczy, soli i cukru – a wszystko to sprzyja szerzeniu się rozmaitych chorób.

 

Nawet starannie dobrany jadłospis, oparty na głównych grupach składników odżywczych, nie zaspokaja wszystkich potrzeb organizmu.

Im więcej spożywamy przetworzonych produktów, tym bardziej wzrasta potrzeba uzupełnienia naszej diety.

 

Jednym z głównych czynników powstawania chorób jest niedobór witamin, minerałów, aminokwasów oraz szeregu innych makro- i mikroelementów. Nasz organizm potrzebuje codziennej dawki złożonej z 13 witamin i 60 minerałów, 22 aminokwasów, my zaś narażamy go codziennie na niedobór 60-80% składników, niezbędnych dla jego normalnej pracy. Brakuje nam przede wszystkim takich minerałów, jak wapń, żelazo, selen, chrom, a także szeregu cennych witamin. Większości tych składników nie zawiera nasze pożywienie, toteż organizm musi czerpać je z samego siebie – z kości oraz innych tkanek, ważnych dla życia.

      

W dzisiejszych warunkach każdy z nas – dla utrzymania zdrowia w dobrym stanie – potrzebuje codziennej dodatkowej dawki odpowiedniego kompletu witamin i minerałów.

 

Na szczęście, organizm człowieka obdarzony jest nadzwyczajną wrodzoną mądrością i równie nadzwyczajną zdolnością samouzdrawiania. On dobrze wie, czego mu brakuje – nawet wówczas, gdy nie wie o tym nasza świadomość. Jeżeli więc zapewnimy mu wszelkich niezbędnych składników odżywczych, wybierze on sam to, czego potrzebuje i poradzi sobie z każdą chorobą.

 

I jeżeli nie możemy leczyć innych, to być własnym lekarzem dla siebie – wprost musimy!

Svitlana Dozhak

 


 

DOWIEDZ SIĘ JAK NABYĆ PRODUKTY

 

Bądź wypełnij formularz na dole strony i odezwiemy się do ciebie niezwłocznie.  

 


POPRZEDNI
Młodość dla twojej skóry

Formularz kontaktowy